неділя, 14 листопада 2021 р.

День української писемності та мови 2021

 09.11.2021 року вчителями-філологами КЗ «НВК:ЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія №6 ВМР» проведено День української писемності та мови.

Здобувачі освіти долучилися до ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який створив та продиктував сучасний письменник Юрій Андрухович. Цей диктант, «Слідом за пам’яттю», надав можливість перевірити свої сили в орфографічній та пунктуаційні вправності не тільки учням, а й учителям.
Заклад прикрашено тематичними світлинами та візуалізованими наголосами. Застосовуючи зорову пам'ять, здобувачі освіти краще запам’ятають проблемне наголошування слів, а згодом використають знання під час написання орфоепічних диктантів. Найвправнішого з усіх буде нагороджено солодким призом.
Шкільняк Л.В., Сімакова А.П., Довгань О.В. залучили здобувачів освіти взяти участь в усному віснику «До витоків писемності». Восьмикласники та шестикласники змогли дізнатися про зародження писемності у світі та Україні. Активними учасниками заходу стали учні 8-А класу: Зелена Ольга та Гнатюк Аліна. Протягом вісника школярі мали змогу перевірити свої знання у мовній вікторині. Окрасою зустрічі стала презентація, відеоролики та музичний супровід.
Похилько Л.В. із учнями 9-А та 10-В провели лінгвістичний тренінг «Антисуржик», під час якого вчилися уникати лексичних помилок та поповнили словниковий запас. Десятикласники мали змогу продемонструвати свої знання, написавши есе за темою «Українська – це модно! Українська – круто!»
Коваленко Л.В., Бахтіна А.В., Самаруха О.В. провели фоточелендж «Цікава українська мова». Діти, відгадавши мовні загадки, надсилали відповіді-світлини, прикріплюючи на PADLET-дошку.
Лучицька Т.В. для здобувачів освіти 5-11 класів створила PADLET-дошку, за допомогою якої школярі мали можливість продемонструвати власну творчість, використовуючи влучні вислови про мову.
Шумна А.М., Гелевань О.В, Мостовик Д.В. для 5-6,7-Д класів провели віртуальну подорож «Подільська Буша – України душа». Ідея створення народознавчого проєкту виникла у вересні, коли 5,6,7 класи відвідали краєзнавчий заповідник «Буша». Бажанням поділитися враженнями від подорожі про історичне минуле Вінниччини, учителі реалізували це у віртуальній екскурсії.
Для здобувачів освіти 5-7 класів підібрано Попович М.В. диктант про преподобного Нестора Літописця-автора «Повісті минулих літ». За допомого твору діти зуміли поповнити знання про видатного літописця.
Коваленко Л.В. для учнів 6-Д класу підготувала крилаті вислови про значення українського слова в житті людини, на основі яких шестикласники напишуть роздум на тему «Чому варто говорити рідною мовою».
Шинкевич В.І. із 11-В класом провели мовно-історичне дослідження «Відомі мовознавці». Учні підготували проєкти про митців слова.




















День української писемності мови та писемності- надзвичайно важлива віха для життя навчального закладу, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

Немає коментарів:

Дописати коментар